środa, 4 lipca 2018

Śląskie Gody - Pokaz mody "Kolory Górnego Śląska" - Skansen 2018

We wtorek, 1 maja 2018r. miałam wielka przyjemność zorganizować grupę uczennic IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, by wystąpiły z Pokazem Mody Śląskiej zaprojektowanej przez Panią Mirosławę Szałastę w muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie podczas 23 Śląskich Godów, których organizatorem był Związek Górnośląski.

Etno kolekcja mody pod tytułem Kolory Górnego Śląska, której autorką jest projektantka mody Mirosława Szałasta,  to adaptacja wzornictwa i elementów konstrukcyjnych ludowego bytomskiego stroju panny we współczesnych ubiorach damskich, (WST).W skład kolekcji wchodzi kilkanaście modeli ubiorów damskich, w których połączone są elementy tradycyjnego stroju ludowego ze współczesnymi trendami mody. W kolekcji dominują przestrzenne, geometryczne konstrukcje ubiorów oraz trzy podstawowe barwy. Zastosowanie tradycyjnego wzornictwa i techniki zdobniczej pozwoliło opracować interesujące projekty mody o niepowtarzalnym charakterze, które do dziś prezentowane są podczas pokazów mody.

 
 

 
 

Kolekcja mody Kolory Górnego Śląska była prezentowana  m. in. podczas pokazu mody, Katowice Fashion Week w 2015 roku, V i VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach w 2015 roku i 2016 roku, Międzynarodowej Konferencji Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego w Zabrze w 2016 roku,konkursu Miss Polski Podhala, podhalańskich eliminacji do  konkursu Miss Polska w Nowym Targu,pokazu Polki Folki w Nowym Targu w 2016 roku i 2017 roku,a także Festiwalu Polsko - Irlandzkiego Polska Eire Festiwal w 2017 w Rudzie Śląskiej.
W naszej szkole mogliśmy podziwiać kolekcję w czasie Dnia Śląskiego w 2017r.
 
zdjęcie: Dawid Fik

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz