Wspólnie z moimi uczniami z klasy 1c przygotowaliśmy przedstawienie o liczbie pi.
Informacje i ciekawostki były przeplatane wierszykami o liczbie pi. Również nie zabrakło rewelacyjnie zaśpiewanych piosenek przez 1c (jesteście wspaniali ;)).
Kuba i Wiktor z 2c przygotowali okrągłe ciasteczka z naklejonymi literkami pi. Zwyczajem stało się również częstowanie uczniów tymi ciasteczkami. Reszta uczniów mat-fiz zaangażowała się w udekorowanie szkoły plakatami o liczbie pi.
A w nagrode była PIzza :)
Liczba jest liczbą niewymierną, co oznacza, że nie może być zapisana jako iloraz dwóch liczb całkowitych.
Archimedes w III w. p.n.e. oszacował
Archimedes w III w. p.n.e. oszacowałArchimedes w III w. p.n.e. oszacował z dokładnością dwóch miejsc po przecinku. Użył do tego metody bazującej na zależnościach geometrycznych.
Nie wszyscy na pewno wiedzą, że 14 marca to także dzień urodzin jednego z największych fizyków - teoretyków, twórcy szczególnej i ogólnej teorii względności, laureata nagrody Nobla - Alberta Einsteina i matematyka - Wacława Sierpińskiego.Nie wszyscy na pewno wiedzą, że 14 marca to także dzień urodzin jednego z największych fizyków - teoretyków, twórcy szczególnej i ogólnej teorii względności, laureata nagrody Nobla - Alberta Einsteina i matematyka - Wacława Sierpińskiego.Nie wszyscy na pewno wiedzą, że 14 marca to także dzień urodzin jednego z największych fizyków - teoretyków, twórcy szczególnej i ogólnej teorii względności, laureata nagrody Nobla - Alberta Einsteina i matematyka - Wacława Sierpińskiego. 14 marca 2004 roku Daniel Tammet (chory na autyzm) wyrecytował z pamięci 22514 cyfr rozwinięcia liczby
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz