Alfabet matematyki

12 września ruszył projekt grantowy Alfabet matematyki,  napisany i wymyślony przeze mnie.

http://alfabetmatematyki.blogspot.com/

Alfabet matematyki to projekt realizowany dwutorowo. 
Jedna część będzie realizowała zajęcia dodatkowe skierowane dla klas o profilach humanistycznych – przygotowujące do matury. Bazą zadaniową będą arkusze maturalne matur próbnych jak i tych
"faktycznych". Stworzymy zbiór zadań z podziałem na działy matematyczne, zadania będą opracowane w formie małych matur i standardowych arkuszy. Każdy dział zbioru jak przystało na "Alfabet..." będzie miał stopniowaną skalę trudności zadań. Zadania zamknięte, krótkiej odpowiedzi oraz rozszerzonej odpowiedzi - wszystko od A do Z. Stworzymy platformę Moodle i na niej będziemy zamieszczać materiały dla uczniów. Każdy uczeń otrzyma dostęp do przygotowanego kursu maturalnego, do którego będzie miał dostęp 24 h/dobę. Na platformie Moodle będą testy dla uczniów, gdzie uczniowie będą mogli sprawdzić swoje bieżące postępy.
Druga część projektu będzie angażowała uczniów zadaniowo. Zostaną stworzone grupy projektowe,
które będą miały za zadanie zrobienie filmików czy też króciutkich apletów opisujących zagadnienia
matematyczne z podstawy programowej z matematyki realizowanej w liceum, pokazującej praktyczne zastosowanie matematyki. Stworzymy katalog z tematami lekcji, na których można wykorzystać pomoce stworzone przez uczniów. Po zrealizowaniu filmików zamieścimy je również na platformie Moodle do której dostęp będą mieli wszyscy nauczyciele matematyki.

ZAPRASZAM DO ŚLEDZENIA AKTUALNOŚCI: http://alfabetmatematyki.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz