poniedziałek, 23 października 2017

Klikam i Wiem - edycja X

Tradycyjnie uczniowie IV LO w Katowicach  we wrześniu i październiku wzięli udział w kolejnej edycji programu edukacyjnego "Klikam i Wiem".  Tym razem była to edycja X. 

Program przeznaczony jest dla każdego, w szczególności dla młodzieży szkolnej. Celem projektu jest wykształcenie umiejętności korzystania ze stron internetowych statystyki publicznej jako źródła danych statystycznych oraz nauka ich podstawowej interpretacji. Każda edycja składa się z dziesięciu zadań polegających na udzieleniu odpowiedzi na pytania, które oparte są wyłącznie na informacjach z serwisu internetowego Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego w Katowicach. Każde zadanie zawiera pomocne wskazówki oraz jest wzbogacone blokiem "czy wiesz, że…" zawierającym odpowiednie do zadania ciekawostki statystyczne. 


W każdym semestrze Urząd Statystyczny w Katowicach udostępnia kolejną edycję programu.Tym razem pytania dotyczyły programu badań statystycznych, opracowanych materiałów - publikacji "Społeczeństwo informacyjne w Polsce" oraz  „Kultura fizyczna w Polsce w 2016 r.”, uczniowie dowiedzieli się o celach jakie  zawiera Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 oraz poznali gdzie można znaleźć Dziedzinowe Bazy Wiedzy. W quizzie znalazły się pytania na temat kultury, oświaty, książki i prasy wydane w formie infografik. Dzięki informacjom znajdującym się w kategorii Strategie i programy, uczniowie poznali odpowiedź na pytanie dotyczące Jaka była długość linii kolejowych pozwalających na ruch pociągów pasażerskich z prędkością powyżej 160 km/h w 2016 r.


Oto kilka ciekawostek jakie można znaleźć w programie: 
 


http://katowice.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/materialy-edukacyjne/gry-zabawy/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz